Grupa terapeutyczna dla młodzieży
Rozważ
Grupa przeznaczona jest dla osób od 15 do 18 roku życia doświadczających problemów w relacjach i dyskomfort psychicznego.
Jeśli zmagasz się z lękami, przygnębieniem, chwiejnością nastrojów, okresami smutku i rozdrażnienia, poczuciem małej wartości, jeżeli w kontaktach z innymi odczuwasz niezrozumienie, odrzucenie, niepokoje, pustkę, jeżeli masz wrażenie, że nie rozumiesz siebie – psychoterapia grupowa może być dla Ciebie.
Poznaj
Rozpoczęcie psychoterapii grupowej wymaga maksymalnie 3 indywidualnych sesji konsultacyjnych z udziałem rodziców uczestnika.
Poznaj ogólne możliwości i cele tej formy terapii. Pozwól poznać Twoje potrzeby, oczekiwania, możliwości. Grupa może wprowadzić bardzo wiele dobrych zmian w Twoje życie, ale też może nie być najlepszą formą pomocy na ten moment – dlatego konieczna jest rozmowa. Obecność rodziców wynika z Twojego wieku i przepisów prawa, bo choć to Twoja terapia, potrzebna jest ich zgoda, a żeby jej udzielić powinni zrozumieć, na czym polega psychoterapia grupowa.
Zdecyduj
Psychoterapia grupowa wymaga zaakceptowania i zgody na uczestnictwo w cotygodniowych spotkaniach przez rok. Pomoc, wsparcie i zmiana uzyskiwane w grupie są efektem specyficznego procesu, który rozwija się dzięki regularności spotkań tych samych osób w towarzystwie specjalisty. Wymaga on czasu i stałości. Każde spotkanie trwać będzie 90 min. Rozpoczęcie psychoterapii grupowej wymaga, podpisania zgody na jej zasady. Uczestnictwo w psychoterapii grupowej wymaga pisemnej zgody Twoich rodziców.
Co leczy grupa terapeutyczna dla młodzieży?
• nadpobudliwość ruchowa
• agresja
• zahamowania
• niska samoocena
• nieśmiałość
• problemy w szkole
• nieprzestrzeganie norm społecznych
• strach przed relacjami z rówieśnikami
• trudności w kontakcie z dorosłymi
Podstawowe zasady funkcjonowania grupy terapeutycznej dla młodzieży:
1. Uczestnikami grupy są osoby w przedziale wiekowym od 15 do 18 roku życia.
2. Spotkania grupy odbywają się raz w tygodniu, w stałym dniu i godzinie. (czwartek 16:00-17:30)
3. Grupa ma charakter długoterminowy i trwa rok.
4. Uczestnicy grupy i ich rodzice zawierają wspólny kontrakt, który szczegółowo określa zasady współpracy.
5. Udział w terapii poprzedzony jest konsultacjami rodziców i dziecka z psychologiem i psychoterapeutą prowadzącymi grupę. Koszt spotkania konsultacyjnego wynosi 180 zł.
6. Koszt jednego spotkania grupowego wynosi 100 zł. Płatność jest pobierana przed każdym spotkaniem.
Prowadzący: Aleksandra Bochen– Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia – absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu. Obecnie w trakcie studium psychoterapii oraz szkolenia z psychoterapii grupowej w Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie rekomendowanego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne oraz atestowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Doświadczenie kliniczne zdobywała stażując na oddziale zamkniętym w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu. Następnie pracując na oddziale dziennym oraz w Centrum Zdrowia Psychicznego, należącego do Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego.
Pracuje z młodzieżą oraz młodymi dorosłymi w nurcie psychodynamicznym.
Współprowadzący: Monika Frydrychowicz – Psycholog, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych UAM. Członkini towarzystwa naukowego International Association for Relationship Research (IARR) oraz Komitetu Organizacyjnego International Conference on Singlehood (InCoSin).
W działalności naukowej zajmuje się głównie tematyką bliskich relacji interpersonalnych oraz życia w pojedynkę. Jest współautorką badań oraz publikacji naukowych. Doświadczenie w praktyce psychologicznej zdobywała w szpitalu na oddziale psychiatrycznym oraz detoksykacyjnym. Aktualnie pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego, Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz schronisku dla bezdomnych mężczyzn.